Podróże za pół darmo

felietony

Obrazek

Często słyszę od młodych ludzi „ale ci fajnie, ja tam pewnie nigdy nie pojadę”. I nie rozumiem tego zdania. Po pierwsze nigdy nie mów nigdy! A po drugie? Po drugie w dzisiejszych czasach naprawdę można podróżować za grosze! Szczególnie teraz, gdy jesteśmy jeszcze młodzi, mamy siłę na długą jazdę samochodem i kręgosłup na tyle zdrowy, że możemy spać na podłodze.

Jak zwiedzić pół Europy przy minimalnym koszcie? Przeczytaj!

Autostop! To chyba jasne, nie trzeba tłumaczyć jak działa. Stajemy sobie przy drodze z tekturową tabliczką z wyraźnie napisanym miejscem docelowym. I czekamy. Czasem krócej, czasem trochę dłużej, ale w końcu znajadzie się ktoś kto zgodzi się nas zabrać w dane miejsce, albo chociaż podrzucić trochę bliżej celu.

A czy słyszeliście już o carpooling? Jest to coś w rodzaju unowocześnionego autostopowania. Powstały strony w internecie na których z zupełnienie nieznanymi osobami można umówić się na podróż autem. Wpisuję w wyszukiwarkę miejsce docelowe i datę wyjazdu, a następnie wyświetlą się profile osób, które danego dnia jadą w to samo miejsce. W tym przypadku ustalamy ile zrzucamy się na paliwo i w drogę!

Bardzo popularną stroną tego typu jest http://www.blablacar.pl/

Obrazek

To teraz jeszcze nocleg… Niech pomyślę… Couchsurfing! O co chodzi? Couch, czyli z angielskiego kanapa. Podobnie jak z carpooling pomysł powstał dzięki portalom społecznym w internecie. Ludzie z całego świata piszą na swoim profilu kiedy i ile osób są w stanie przenocować u siebie w mieszkaniu w danym terminie. W zamian taką osobę zaprasza się do siebie lub przywozi np. polską wódkę 😉 Nowy znajomy na pewno chętnie pokaże miasto, powie co warto zobaczyć i gdzie w miarę tanio zjeść.

https://www.couchsurfing.org/

Obrazek

Oczywiście korzystając z każdego podanego wyżej sposobu podróżowania, trzeba uważać. Jak wszędzie w internecie można trafić na kogoś kto jest nie fair lub co gorsze chce nam zrobić krzywdę. Warto więc sprawdzać komentarze w profilu osób i ilość gwiazdek, które świadczą o osobie, która proponuje nam wspólny przejazd czy nocleg.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Podróże za pół darmo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s